NORA

Programmet fylls på här efterhand som klubbarna registrerar aktiviteten i Eventor.

 

Kommande arrangemang

Tisdag 31 juli

Poängtävling 8

Starttid: 16:00 - 20:30
Arrangör: OK Milan

Tisdag 7 augusti

Poängtävling 9

Starttid: 16:00 - 20:30
Arrangör: OK Milan

Tisdag 14 augusti

Poängtävling 10

Starttid: 16:00 - 20:30
Arrangör: OK Milan

Torsdag 16 augusti

Veteran-OL tävling 11

Starttid: 09:30 - 10:30
Arrangörer: OK Milan, Örebro Läns Orienteringsförbund
Kontakt: Anna-Lena Lundell
E-post: per.sundberg@brdband.net

Tisdag 21 augusti

Poängtävling 11

Starttid: 16:00 - 20:30
Arrangör: OK Milan

Tisdag 28 augusti

Träningsserie 4

Starttid: 18:00 - 19:00
Arrangör: Lindebygdens OK
Kontakt: Erik Kling
E-post: erik.kling2014@gmail.com

Tisdag 4 september

Träningsserie 5, medel

Starttid: 18:00 - 19:00
Arrangör: Lindebygdens OK
Kontakt: Lars Ivan Carlsson
Telefon: 070-6736895
E-post: lars-ivan.carlsson@telia.com

Tisdag 11 september

Träningsserie 6

Starttid: 18:00 - 19:00
Arrangör: Lindebygdens OK
Kontakt: Hans Helmersson
Telefon: +46704134605
E-post: hans.helmersson@televilt.se

Tisdag 18 september

Natt-KM

Starttid: 18:30 - 19:30
Arrangör: Lindebygdens OK
Kontakt: Tomas Vidfelt
Telefon: 070-3104836
E-post: tomas.vidfelt@telia.com

Tisdag 25 september

Träningsserie 7, natt

Starttid: 18:00 - 19:00
Arrangör: Lindebygdens OK
Kontakt: Henrik Hallor
Telefon: 073-0273289
E-post: henrikh@live.se

Kommande arrangemang längre fram

2 okt Träningsserie 8, natt Lindebygdens OK
9 dec Lusselunken Lindebygdens OK

Senast genomförda

Tisdag 10 juli

Poängtävling 7

Arrangör: OK Milan

Tisdag 3 juli

Poängtävling 6

Arrangör: OK Milan

Tisdag 26 juni

Poängtävling 5

Arrangörer: OK Milan, Fellingsbro GOIF

Tisdag 19 juni

Träningsserie 3

Arrangör: Lindebygdens OK

Tisdag 12 juni

Träningsserie 2

Arrangör: Lindebygdens OK
Kontakt: Patrik Thybeck
Telefon: 0705596587
E-post: peppe.peppe@telia.com

Tisdag 5 juni

Sprint-KM

Arrangör: Lindebygdens OK
Kontakt: Patrik Thybeck
Telefon: 0705596587
E-post: peppe.peppe@telia.com

Lördag 26 maj

Dag-KM

Arrangör: Lindebygdens OK
Kontakt: Roland Nord
E-post: roland_nord@telia.com

Torsdag 24 maj

Veteran-OL tävling 8

Arrangörer: Lindebygdens OK, Örebro Läns Orienteringsförbund
Kontakt: Asta Sjöberg
Telefon: 073-9074966
E-post: asta.sjoberg@telia.com

Tisdag 22 maj

Poängtävling 4

Arrangör: OK Milan

Torsdag 17 maj

Veteran-OL tävling 7

Arrangörer: OK Milan, Örebro Läns Orienteringsförbund
Kontakt: Leif Hjulström
Telefon: +4658712453
E-post: leif.hjulstrom@spray.se

Tisdag 15 maj

Poängtävling 3

Arrangör: OK Milan

Tisdag 8 maj

Poängtävling 2

Arrangör: OK Milan

Torsdag 26 april

Fyrklöver

Arrangör: Fellingsbro GOIF
Kontakt: Ismo Mäkiranta
Telefon: 070-8871122
E-post: ismo.makiranta@hotmail.se

Tisdag 24 april

10-Mila Träning

Arrangörer: OK Milan, Lindebygdens OK

Tisdag 24 april

Poängtävling 1

Arrangörer: OK Milan, Lindebygdens OK

Tisdag 17 april

Träningsserie 1

Arrangör: Lindebygdens OK
Kontakt: Patrik Thybeck
Telefon: 0705596587
E-post: peppe.peppe@telia.com

Tisdag 17 april

Poängtävling

Arrangör: OK Milan
Kontakt: Stefan Öberg
Telefon: 070-2710316
E-post: poangtavlingarna@telia.com

Tisdag 10 april

Poängtävling

Arrangör: OK Milan
Kontakt: Stefan Öberg
Telefon: 070-2710316
E-post: poangtavlingarna@telia.com

Söndag 18 mars

Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 8 (final)

Arrangörer: Lindebygdens OK, Örebro Läns Orienteringsförbund